List of teams

Filter data:
Sort data:

Teamlist Men

Seed Country Team Player 1 Player 2 Phase Points
#1 NOR
(NOR)
SØRUM C.
MOL A.
Anders BERNTSEN MOL

Anders
BERNTSEN MOL

Christian Sandlie SØRUM

Christian Sandlie
SØRUM

Main Draw 3120
#2 RUS
(RUS)
KRASILNIKOV
STOYANOVSKIY
Viacheslav KRASILNIKOV

Viacheslav
KRASILNIKOV

Oleg STOYANOVSKIY

Oleg
STOYANOVSKIY

Main Draw 2720
#3 RUS
(RUS)
SEMENOV
LESHUKOV
Ilya LESHUKOV

Ilya
LESHUKOV

Konstantin SEMENOV

Konstantin
SEMENOV

Main Draw 2680
#4 USA
(USA)
LUCENA
DALHAUSSER
Phil DALHAUSSER

Phil
DALHAUSSER

Nick LUCENA

Nick
LUCENA

Main Draw 2520
#5 POL
(POL)
FIJALEK
BRYL
Michal BRYL

Michal
BRYL

Grzegorz FIJALEK

Grzegorz
FIJALEK

Main Draw 2640
#6 BRA
(BRA)
EVANDRO
BRUNO SCHMIDT
Evandro GONCALVES DE OLIVEIRA JÚNIOR

Evandro
GONCALVES DE OLIVEIRA JÚNIOR

Bruno Oscar SCHMIDT

Bruno Oscar
SCHMIDT

Main Draw 2400
#7 ESP
(ESP)
HERRERA
GAVIRA
Pablo HERRERA ALLEPUZ

Pablo
HERRERA ALLEPUZ

Adrián GAVIRA COLLADO

Adrián
GAVIRA COLLADO

Main Draw 2320
#8 SUI
(SUI)
HEIDRICH
GERSON
Adrian HEIDRICH

Adrian
HEIDRICH

Mirco GERSON

Mirco
GERSON

Main Draw 1520
#9 USA
(USA)
BOURNE
CRABB Tr.
Tri BOURNE

Tri
BOURNE

Trevor CRABB

Trevor
CRABB

Main Draw 1920
#10 ITA
(ITA)
ROSSI
CARAMBULA
Enrico ROSSI

Enrico
ROSSI

Adrian CARAMBULA

Adrian
CARAMBULA

Main Draw 1850
#11 BRA
(BRA)
ANDRE
GEORGE
George SOUTO MAIOR WANDERLEY

George
SOUTO MAIOR WANDERLEY

Andre LOYOLA STEIN

Andre
LOYOLA STEIN

Main Draw 1840
#12 ITA
(ITA)
LUPO
NICOLAI
Paolo NICOLAI

Paolo
NICOLAI

Daniele LUPO

Daniele
LUPO

Main Draw 2400
#13 USA
(USA)
GIBB
CRABB Ta.
Jake GIBB

Jake
GIBB

Taylor CRABB

Taylor
CRABB

Main Draw 2440
#14 QAT
(QAT)
AHMED
CHERIF
Cherif Younousse SAMBA

Cherif Younousse
SAMBA

Ahmed Tijan JANKO

Ahmed Tijan
JANKO

Main Draw 2120
#15 BRA
(BRA)
ALISON
ÁLVARO FILHO
Alison CONTE CERUTTI

Alison
CONTE CERUTTI

Álvaro Magliano DE MORAIS FILHO

Álvaro Magliano
DE MORAIS FILHO

Main Draw 1960
#16,Q1 RUS
(RUS)
LIAMIN
MYSKIV
Nikita LIAMIN

Nikita
LIAMIN

Taras MYSKIV

Taras
MYSKIV

Main Draw 1740
#17 CZE
(CZE)
PERUSIC
SCHWEINER
Ondrej PERUSIC

Ondrej
PERUSIC

David SCHWEINER

David
SCHWEINER

Main Draw 1920
#18 POL
(POL)
KANTOR
LOSIAK
Piotr KANTOR

Piotr
KANTOR

Bartosz LOSIAK

Bartosz
LOSIAK

Main Draw 2060
#19 CHI
(CHI)
GRIMALT E.
GRIMALT M.
Marco GRIMALT

Marco
GRIMALT

Esteban GRIMALT

Esteban
GRIMALT

Main Draw 2280
#20,Q2 LAT
(LAT)
PLAVINS
TOCS
Martins PLAVINS

Martins
PLAVINS

Edgars TOCS

Edgars
TOCS

Main Draw 1680
#21 NED
(NED)
BROUWER
MEEUWSEN
Alexander BROUWER

Alexander
BROUWER

Robert MEEUWSEN

Robert
MEEUWSEN

Main Draw 1840
#22,Q3 LAT
(LAT)
SMEDINS
SAMOILOVS
Aleksandrs SAMOILOVS

Aleksandrs
SAMOILOVS

Janis SMEDINS

Janis
SMEDINS

Main Draw 1600
#23 CAN
(CAN)
PEDLOW
SCHACHTER
Sam PEDLOW

Sam
PEDLOW

Sam SCHACHTER

Sam
SCHACHTER

Main Draw 1760
#24 AUT
(AUT)
DOPPLER
HORST
WC
Clemens DOPPLER

Clemens
DOPPLER

Alexander HORST

Alexander
HORST

Main Draw 1440
#25,Q5 CAN
(CAN)
O'GORMAN
SAXTON
Grant O'GORMAN

Grant
O'GORMAN

Ben SAXTON

Ben
SAXTON

Main Draw 1440
#26,Q6 BRA
(BRA)
SAYMON BARBOSA
GUTO
Gustavo CARVALHAES

Gustavo
CARVALHAES

Saymon BARBOSA SANTOS

Saymon
BARBOSA SANTOS

Main Draw 1760
#27,Q7 CHN
(CHN)
P. GAO
Y. LI
Peng GAO

Peng
GAO

Yang LI

Yang
LI

Main Draw 1580
#28 BEL
(BEL)
KOEKELKOREN
VAN WALLE
Dries KOEKELKOREN

Dries
KOEKELKOREN

Tom VAN WALLE

Tom
VAN WALLE

Main Draw 1960
#29,Q9 USA
(USA)
PATTERSON
BUDINGER
Casey PATTERSON

Casey
PATTERSON

Chase BUDINGER

Chase
BUDINGER

Main Draw 1480
#30,Q13 GER
(GER)
FLÜGGEN
EHLERS
Nils EHLERS

Nils
EHLERS

Lars FLÜGGEN

Lars
FLÜGGEN

Main Draw 920
#31 SUI
(SUI)
BEELER
KRATTIGER
Nico BEELER

Nico
BEELER

Marco KRATTIGER

Marco
KRATTIGER

Main Draw 1260
#32 SUI
(SUI)
MÉTRAL
HAUSSENER
WC
Quentin MÉTRAL

Quentin
MÉTRAL

Yves HAUSSENER

Yves
HAUSSENER

Main Draw 1030
Q4 AUT
(AUT)
SEIDL
WALLER
Robin Valentin SEIDL

Robin Valentin
SEIDL

Philipp WALLER

Philipp
WALLER

Qualification 1360
Q8 GER
(GER)
BERGMANN
HARMS
Philipp Arne BERGMANN

Philipp Arne
BERGMANN

Yannick HARMS

Yannick
HARMS

Qualification 1320
Q10 NED
(NED)
VARENHORST
VAN DE VELDE
Steven VAN DE VELDE

Steven
VAN DE VELDE

Christiaan VARENHORST

Christiaan
VARENHORST

Qualification 1480
Q11 ITA
(ITA)
ANDREATTA
ABBIATI
Tiziano ANDREATTA

Tiziano
ANDREATTA

Andrea ABBIATI

Andrea
ABBIATI

Qualification 1460
Q12 AUT
(AUT)
ERMACORA
PRISTAUZ
Martin ERMACORA

Martin
ERMACORA

Moritz PRISTAUZ

Moritz
PRISTAUZ

Qualification 1400
Q14 AUS
(AUS)
SCHUBERT
SCHUMANN
Damien SCHUMANN

Damien
SCHUMANN

Zachery Timothy SCHUBERT

Zachery Timothy
SCHUBERT

Qualification 1120
Q15 EST
(EST)
NOLVAK
TIISAAR
Kusti NOLVAK

Kusti
NOLVAK

Mart TIISAAR

Mart
TIISAAR

Qualification 1300
Q16 UKR
(UKR)
POPOV
GORDIEIEV
Sergiy POPOV

Sergiy
POPOV

Iaroslav GORDIEIEV

Iaroslav
GORDIEIEV

Qualification 1290
Q17 CHN
(CHN)
HA LIKEJIANG
WU JIAXIN
Likejiang HA

Likejiang
HA

Jiaxin WU

Jiaxin
WU

Qualification 1280
Q18 MEX
(MEX)
ONTIVEROS
VIRGEN
Lombardo ONTIVEROS

Lombardo
ONTIVEROS

Juan VIRGEN

Juan
VIRGEN

Qualification 1360
Q19 TUR
(TUR)
GIGINOGLU
GÖGTEPE V.
Murat GIGINOGLU

Murat
GIGINOGLU

Volkan GÖGTEPE

Volkan
GÖGTEPE

Qualification 1240
Q20 NOR
(NOR)
BERNTSEN M.
MOL H.
Hendrik Nikolai MOL

Hendrik Nikolai
MOL

Mathias BERNTSEN

Mathias
BERNTSEN

Qualification 1200
Q21 NED
(NED)
BOUTER
PENNINGA
Jasper BOUTER

Jasper
BOUTER

Ruben PENNINGA

Ruben
PENNINGA

Qualification 1160
Q22 GER
(GER)
ERDMANN
WINTER
Jonathan ERDMANN

Jonathan
ERDMANN

Sven WINTER

Sven
WINTER

Qualification 1050
Q23 POL
(POL)
SZALANKIEWICZ
RUDOL
Maciej RUDOL

Maciej
RUDOL

Jakub SZALANKIEWICZ

Jakub
SZALANKIEWICZ

Qualification 1120
Q24 ITA
(ITA)
RANGHIERI
CAMINATI
Alex RANGHIERI

Alex
RANGHIERI

Marco CAMINATI

Marco
CAMINATI

Qualification 1180
Q25 FRA
(FRA)
AYE
GAUTHIER-RAT
Quincy AYE

Quincy
AYE

Arnaud GAUTHIER-RAT

Arnaud
GAUTHIER-RAT

Qualification 1060
Q26 SLO
(SLO)
POKERŠNIK
ZEMLJAK
Jan POKERŠNIK

Jan
POKERŠNIK

Nejc ZEMLJAK

Nejc
ZEMLJAK

Qualification 1080
Q27 ARG
(ARG)
CAPOGROSSO
AZAAD
Nicolas CAPOGROSSO

Nicolas
CAPOGROSSO

Julian Amado AZAAD

Julian Amado
AZAAD

Qualification 1040
Q28 AUT
(AUT)
KUNERT
MÜLLNER
Thomas KUNERT

Thomas
KUNERT

Daniel MÜLLNER

Daniel
MÜLLNER

Qualification 750
Q29 SUI
(SUI)
KISSLING
ZANDBERGEN
Michiel ZANDBERGEN

Michiel
ZANDBERGEN

Gabriel KISSLING

Gabriel
KISSLING

Qualification 480
Q30 NED
(NED)
BOEHLÉ
BOERMANS
Dirk BOEHLÉ

Dirk
BOEHLÉ

Stefan BOERMANS

Stefan
BOERMANS

Qualification 639
- BRA
(BRA)
PEDRO SOLBERG
VITOR FELIPE
Pedro SOLBERG SALGADO

Pedro
SOLBERG SALGADO

Vitor Araújo GONCALVES FELIPE

Vitor Araújo
GONCALVES FELIPE

Country Quota 1520
- USA
(USA)
BRUNNER
PRIDDY
William Reid PRIDDY

William Reid
PRIDDY

Theodore BRUNNER

Theodore
BRUNNER

Country Quota 1640
- USA
(USA)
HYDEN
DOHERTY
John HYDEN

John
HYDEN

Ryan DOHERTY

Ryan
DOHERTY

Reserve 1580
- BRA
(BRA)
OSCAR BRANDAO
THIAGO
Oscar BRANDAO GUIMARAES

Oscar
BRANDAO GUIMARAES

Thiago SANTOS BARBOSA

Thiago
SANTOS BARBOSA

Reserve 1320
- JPN
(JPN)
TAKAHASHI
HASEGAWA
Takumi TAKAHASHI

Takumi
TAKAHASHI

Yoshiumi HASEGAWA

Yoshiumi
HASEGAWA

Reserve 980
- FRA
(FRA)
ROWLANDSON
BARTHELEMY
Edouard ROWLANDSON

Edouard
ROWLANDSON

Oliver BARTHELEMY

Oliver
BARTHELEMY

Reserve 910
- JPN
(JPN)
NISHIMURA
SHIBATA
Koichi NISHIMURA

Koichi
NISHIMURA

Daisuke SHIBATA

Daisuke
SHIBATA

Reserve 710
- JPN
(JPN)
AGEBA
TAIRA
Yuya AGEBA

Yuya
AGEBA

Nobuaki TAIRA

Nobuaki
TAIRA

Reserve 675
- JPN
(JPN)
KOSHIKAWA
IKEDA
Yu KOSHIKAWA

Yu
KOSHIKAWA

Jumpei IKEDA

Jumpei
IKEDA

Reserve 560
- NOR
(NOR)
RETTERHOLT
BERGERUD
Daniel BERGERUD

Daniel
BERGERUD

Lars Tveit RETTERHOLT

Lars Tveit
RETTERHOLT

Reserve 462
- SRB
(SRB)
GAVRILOV
PLAVSIC
Aleksandar GAVRILOV

Aleksandar
GAVRILOV

Marko PLAVSIC

Marko
PLAVSIC

Reserve 325
- CZE
(CZE)
PALA
SOTOLA
Tomas PALA

Tomas
PALA

Ondrej SOTOLA

Ondrej
SOTOLA

Reserve 320
- POL
(POL)
SDEBEL
S. KACZMAREK
Adrian SDEBEL

Adrian
SDEBEL

Sebastian KACZMAREK

Sebastian
KACZMAREK

Reserve 272
- CZE
(CZE)
KUFA
MELMUKA
Robert KUFA

Robert
KUFA

Martin MELMUKA

Martin
MELMUKA

Reserve 181
- AUS
(AUS)
DURANT
SCHUMANN
Cole DURANT

Cole
DURANT

Damien SCHUMANN

Damien
SCHUMANN

Reserve 0
- GER
(GER)
WALKENHORST
WINTER
Alexander WALKENHORST

Alexander
WALKENHORST

Sven WINTER

Sven
WINTER

Reserve 0
- AUT
(AUT)
FRÜHBAUER
MURAUER
Simon FRÜHBAUER

Simon
FRÜHBAUER

Michael MURAUER

Michael
MURAUER

Reserve 0
Sorry - no data could be found for your filter settings!