Back to beachmajorseries.com
fivb.com

List of teams

Filter data:
Sort data:

Teamlist Men

Seed Country Team Player 1 Player 2 Phase Points
#1 BRA
(BRA)
EVANDRO
VITOR FELIPE
Vitor Araújo GONCALVES FELIPE

Vitor Araújo
GONCALVES FELIPE

Evandro GONCALVES DE OLIVEIRA JÚNIOR

Evandro
GONCALVES DE OLIVEIRA JÚNIOR

Main Draw 2980
#2 BRA
(BRA)
ALISON
ANDRE
Alison CONTE CERUTTI

Alison
CONTE CERUTTI

Andre LOYOLA STEIN

Andre
LOYOLA STEIN

Main Draw 3080
#3 POL
(POL)
KANTOR P.
LOSIAK
Piotr KANTOR

Piotr
KANTOR

Bartosz LOSIAK

Bartosz
LOSIAK

Main Draw 2720
#4 NED
(NED)
BROUWER
MEEUWSEN
Alexander BROUWER

Alexander
BROUWER

Robert MEEUWSEN

Robert
MEEUWSEN

Main Draw 2960
#5 USA
(USA)
LUCENA
DALHAUSSER
Phil DALHAUSSER

Phil
DALHAUSSER

Nick LUCENA

Nick
LUCENA

Main Draw 3600
#6 ESP
(ESP)
HERRERA
GAVIRA
Pablo HERRERA ALLEPUZ

Pablo
HERRERA ALLEPUZ

Adrián GAVIRA COLLADO

Adrián
GAVIRA COLLADO

Main Draw 2400
#7 AUT
(AUT)
DOPPLER
HORST
Clemens DOPPLER

Clemens
DOPPLER

Alexander HORST

Alexander
HORST

Main Draw 2720
#8 SUI
(SUI)
HEIDRICH
GERSON
Adrian HEIDRICH

Adrian
HEIDRICH

Mirco GERSON

Mirco
GERSON

Main Draw 1540
#9 RUS
(RUS)
STOYANOVSKIY
VELICHKO
Oleg STOYANOVSKIY

Oleg
STOYANOVSKIY

Igor VELICHKO

Igor
VELICHKO

Main Draw 2580
#10 RUS
(RUS)
LIAMIN
KRASILNIKOV
Nikita LIAMIN

Nikita
LIAMIN

Viacheslav KRASILNIKOV

Viacheslav
KRASILNIKOV

Main Draw 2640
#11 LAT
(LAT)
SMEDINS J.
SAMOILOVS
Janis SMEDINS

Janis
SMEDINS

Aleksandrs SAMOILOVS

Aleksandrs
SAMOILOVS

Main Draw 2480
#12 ITA
(ITA)
LUPO
NICOLAI
Paolo NICOLAI

Paolo
NICOLAI

Daniele LUPO

Daniele
LUPO

Main Draw 2960
#13 BRA
(BRA)
PEDRO SOLBERG
BRUNO SCHMIDT
Pedro SOLBERG SALGADO

Pedro
SOLBERG SALGADO

Bruno Oscar SCHMIDT

Bruno Oscar
SCHMIDT

Main Draw 2680
#14 USA
(USA)
HYDEN
BRUNNER
John HYDEN

John
HYDEN

Theodore BRUNNER

Theodore
BRUNNER

Main Draw 2120
#15 NOR
(NOR)
SØRUM
MOL A.
Anders BERNTSEN MOL

Anders
BERNTSEN MOL

Christian Sandlie SØRUM

Christian Sandlie
SØRUM

Main Draw 2160
#16 CZE
(CZE)
PERUSIC
SCHWEINER
Ondrej PERUSIC

Ondrej
PERUSIC

David SCHWEINER

David
SCHWEINER

Main Draw 1780
#17 POL
(POL)
FIJALEK
BRYL
Michal BRYL

Michal
BRYL

Grzegorz FIJALEK

Grzegorz
FIJALEK

Main Draw 1960
#18 LAT
(LAT)
PLAVINS
TOCS
Martins PLAVINS

Martins
PLAVINS

Edgars TOCS

Edgars
TOCS

Main Draw 2380
#19 NED
(NED)
VARENHORST
BOUTER
Jasper BOUTER

Jasper
BOUTER

Christiaan VARENHORST

Christiaan
VARENHORST

Main Draw 1960
#20 CAN
(CAN)
PEDLOW
SCHACHTER
Sam PEDLOW

Sam
PEDLOW

Sam SCHACHTER

Sam
SCHACHTER

Main Draw 1960
#21 USA
(USA)
GIBB
CRABB Taylor
Jake GIBB

Jake
GIBB

Taylor CRABB

Taylor
CRABB

Main Draw 1880
#22,Q4 ITA
(ITA)
CAMINATI
ROSSI, E.
Enrico ROSSI

Enrico
ROSSI

Marco CAMINATI

Marco
CAMINATI

Main Draw 1520
#23,Q5 QAT
(QAT)
TIJAN
CHERIF
Cherif Younousse SAMBA

Cherif Younousse
SAMBA

Ahmed Tijan JANKO

Ahmed Tijan
JANKO

Main Draw 1580
#24,Q8 BRA
(BRA)
GEORGE WANDERLEY
THIAGO
George SOUTO MAIOR WANDERLEY

George
SOUTO MAIOR WANDERLEY

Thiago SANTOS BARBOSA

Thiago
SANTOS BARBOSA

Main Draw 1250
#25,Q10 VEN
(VEN)
RANGEL
GOMEZ
Carlos RANGEL

Carlos
RANGEL

José Gregorio GOMEZ

José Gregorio
GOMEZ

Main Draw 1110
#26,Q14 BEL
(BEL)
KOEKELKOREN
VAN WALLE
Dries KOEKELKOREN

Dries
KOEKELKOREN

Tom VAN WALLE

Tom
VAN WALLE

Main Draw 1420
#27,Q15 TUR
(TUR)
GIGINOGLU
GÖGTEPE V.
Murat GIGINOGLU

Murat
GIGINOGLU

Volkan GÖGTEPE

Volkan
GÖGTEPE

Main Draw 870
#28,Q16 GER
(GER)
BERGMANN
HARMS
Philipp Arne BERGMANN

Philipp Arne
BERGMANN

Yannick HARMS

Yannick
HARMS

Main Draw 1200
#29 SUI
(SUI)
BEELER
MÉTRAL
Nico BEELER

Nico
BEELER

Quentin MÉTRAL

Quentin
MÉTRAL

Main Draw 980
#30 SUI
(SUI)
KISSLING
ZANDBERGEN
WC
Michiel ZANDBERGEN

Michiel
ZANDBERGEN

Gabriel KISSLING

Gabriel
KISSLING

Main Draw 760
#31,Q27 ITA
(ITA)
ANDREATTA
ABBIATI
Tiziano ANDREATTA

Tiziano
ANDREATTA

Andrea ABBIATI

Andrea
ABBIATI

Main Draw 700
#32 USA
(USA)
ROSENTHAL
BUDINGER
WC
Chase BUDINGER

Chase
BUDINGER

Sean ROSENTHAL

Sean
ROSENTHAL

Main Draw 500
Q1 POL
(POL)
PRUDEL
SZALANKIEWICZ
Mariusz PRUDEL

Mariusz
PRUDEL

Jakub SZALANKIEWICZ

Jakub
SZALANKIEWICZ

Qualification 1720
Q2 CAN
(CAN)
O'GORMAN
SAXTON
Grant O'GORMAN

Grant
O'GORMAN

Ben SAXTON

Ben
SAXTON

Qualification 1680
Q3 CHI
(CHI)
GRIMALT E.
GRIMALT M.
Marco GRIMALT

Marco
GRIMALT

Esteban GRIMALT

Esteban
GRIMALT

Qualification 1400
Q6 MEX
(MEX)
ONTIVEROS L.
VIRGEN
Lombardo ONTIVEROS

Lombardo
ONTIVEROS

Juan VIRGEN

Juan
VIRGEN

Qualification 1680
Q7 ARG
(ARG)
CAPOGROSSO
AZAAD
Nicolas CAPOGROSSO

Nicolas
CAPOGROSSO

Julian Amado AZAAD

Julian Amado
AZAAD

Qualification 1360
Q9 LTU
(LTU)
KAZDAILIS
RUMSEVICIUS
Arnas RUMSEVICIUS

Arnas
RUMSEVICIUS

Lukas KAZDAILIS

Lukas
KAZDAILIS

Qualification 1300
Q11 FRA
(FRA)
KROU
AYE
Youssef KROU

Youssef
KROU

Quincy AYE

Quincy
AYE

Qualification 1280
Q12 USA
(USA)
KOLINSKE
EVANS M.
William KOLINSKE

William
KOLINSKE

Miles EVANS

Miles
EVANS

Qualification 1120
Q13 FRA
(FRA)
THIERCY
GAUTHIER-RAT
Maxime THIERCY

Maxime
THIERCY

Arnaud GAUTHIER-RAT

Arnaud
GAUTHIER-RAT

Qualification 1180
Q17 POL
(POL)
KUJAWIAK
RUDOL
Maciej RUDOL

Maciej
RUDOL

Kacper KUJAWIAK

Kacper
KUJAWIAK

Qualification 1120
Q18 NOR
(NOR)
BERNTSEN M.
MOL H.
Hendrik Nikolai MOL

Hendrik Nikolai
MOL

Mathias BERNTSEN

Mathias
BERNTSEN

Qualification 1200
Q19 AUT
(AUT)
DRESSLER
WINTER
Tobias WINTER

Tobias
WINTER

Christoph DRESSLER

Christoph
DRESSLER

Qualification 1050
Q20 CHN
(CHN)
GAO
LI Yang
Peng GAO

Peng
GAO

Yang LI

Yang
LI

Qualification 880
Q21 AUT
(AUT)
ERMACORA
PRISTAUZ
Martin ERMACORA

Martin
ERMACORA

Moritz PRISTAUZ

Moritz
PRISTAUZ

Qualification 1100
Q22 FIN
(FIN)
NURMINEN
SIREN
Jyrki NURMINEN

Jyrki
NURMINEN

Santeri SIREN

Santeri
SIREN

Qualification 980
Q23 SLO
(SLO)
POKERŠNIK
ZEMLJAK
Jan POKERŠNIK

Jan
POKERŠNIK

Nejc ZEMLJAK

Nejc
ZEMLJAK

Qualification 920
Q24 AUT
(AUT)
WUTZL
FRÜHBAUER S.
Simon FRÜHBAUER

Simon
FRÜHBAUER

Jörg WUTZL

Jörg
WUTZL

Qualification 740
Q25 CHN
(CHN)
HA
WU
Likejiang HA

Likejiang
HA

Jiaxin WU

Jiaxin
WU

Qualification 870
Q26 CAN
(CAN)
NUSBAUM
PLANTINGA
Aaron NUSBAUM

Aaron
NUSBAUM

Michael PLANTINGA

Michael
PLANTINGA

Qualification 690
Q28 CHN
(CHN)
LI Z.
Ch. W. ZHOU
Zhuoxin LI

Zhuoxin
LI

Chaowei ZHOU

Chaowei
ZHOU

Qualification 571
Q29 ESP
(ESP)
MESA
GARCÍA
Raul MESA

Raul
MESA

Christian G. GARCÍA

Christian G.
GARCÍA

Qualification 510
Q30 GER
(GER)
DOLLINGER
KULZER
Armin DOLLINGER

Armin
DOLLINGER

Simon KULZER

Simon
KULZER

Qualification 610
Q31 SUI
(SUI)
LICKA
HAGENBUCH
Simon HAGENBUCH

Simon
HAGENBUCH

Raphael LICKA

Raphael
LICKA

Qualification 244
- BRA
(BRA)
ÁLVARO FILHO
FERREIRA DE PAULA
Álvaro Magliano DE MORAIS FILHO

Álvaro Magliano
DE MORAIS FILHO

Luciano FERREIRA DE PAULA

Luciano
FERREIRA DE PAULA

Country Quota 870
- BRA
(BRA)
RICARDO
GUTO CARVALHAES
Ricardo Alex COSTA SANTOS

Ricardo Alex
COSTA SANTOS

Gustavo CARVALHAES

Gustavo
CARVALHAES

Country Quota 1420
- ENG
(ENG)
GREGORY
BATRANE
Chris GREGORY

Chris
GREGORY

Issa BATRANE

Issa
BATRANE

Reserve 467
- OMA
(OMA)
AL-JALBUBI
ALHASHMI
Nouh AL-JALBUBI

Nouh
AL-JALBUBI

Mazin ALHASHMI

Mazin
ALHASHMI

Reserve 334
- LTU
(LTU)
VASILJEV
MALINAUSKAS
Artur VASILJEV

Artur
VASILJEV

Marius MALINAUSKAS

Marius
MALINAUSKAS

Reserve 253
- OMA
(OMA)
ALHOUSNI
ALSHEREIQI
Ahmed ALHOUSNI

Ahmed
ALHOUSNI

Haitham ALSHEREIQI

Haitham
ALSHEREIQI

Reserve 168
- CZE
(CZE)
KUFA
VALA
Robert KUFA

Robert
KUFA

Jakub VALA

Jakub
VALA

Reserve 41
Sorry - no data could be found for your filter settings!